Type to search

ABC przygotowywania i drukowania etykiet

Etykiety mają bardzo szerokie zastosowanie w naszym codziennym życiu. Znajdziemy je zarówno na produktach spożywczych, chemicznych, jak i odzieży, a także w obiegu magazynowym wewnątrz danej organizacji. Ich obecność pozwala na pełną kontrolę stanów magazynowych, a także weryfikację składu interesujących nas produktów w handlu detalicznym. Z punktu widzenia przedsiębiorcy warto zastanowić się nad tym, jak wyglądają podstawy przygotowywania i drukowania etykiet.

Gdzie znajdziemy etykiety?

Tak jak wspomniano na początku, etykiety można znaleźć w wielu obszarach naszego życia. Powszechnie znane jest zastosowanie etykiet na różnego rodzaju produktach w tym m.in. na:

  • żywności;
  • alkoholu;
  • środkach chemicznych;
  • przyborach toaletowych;
  • przyborach kuchennych;
  • medykamentach;
  • produktach dystrybucyjnych;
  • odzieży;
  • i innych.

Ponadto etykiety mają zastosowanie w służbie zdrowia, gdzie stosowane są w ramach opasek na ręce z informacjami o pacjencie, a także jako oznaczenia ostrzegawcze, informacje o alergenach, składzie leków, czy też jako oznaczenia odzieży roboczej. Znajdziemy je także w centrach rozrywki, magazynach i centrach dystrybucyjnych, a także w handlu detalicznym. Wszędzie tam warto zadbać o ich prawidłowe przygotowanie zgodnie z wytycznymi oraz sprawne i optymalne kosztowo drukowanie etykiet.

Wytyczne dotyczące etykiet

Przed przygotowaniem etykiety warto zapoznać się z dokładnymi przepisami dotyczącymi danej branży. W większości z nich znajdują się określone regulacje dotyczące kształtu, układu i zawartości etykiety, która jest wymagana na produkcie. Najbardziej rygorystyczne wydają się być zasady dotyczące tworzenia etykiet znakujących produkty spożywcze, produkty chemiczne i leki.

Stwórz etykietę w dedykowanym programie

Kolejnym krokiem jest stworzenie wzoru etykiety. Można to zrobić m.in. w programach do edycji tekstu, gdzie znajdują się dedykowane funkcje etykiet. Stworzenie uniwersalnego wzoru sprawi, że każdy kolejny wydruk etykiet będzie jeszcze sprawniejszy. Wiele profesjonalnych drukarek do etykiet zawiera własne programy, dzięki którym można stworzyć etykiety idealnie dopasowane do rozmiaru wydruku oraz możliwości sprzętu. To znaczne ułatwienie, ponieważ wzory zapisywane są w systemie i można do nich swobodnie wracać. Przed zleceniem wydruku etykiet na większą skalę, warto przeprowadzić test, aby sprawdzić, czy etykieta odpowiada naszym oczekiwaniom i wymogom prawnym. To ostatni moment na wprowadzenie w niej niezbędnych poprawek i zaoszczędzenie środków.

Skorzystaj ze sprawdzonej drukarki

Wydajny sprzęt do drukowania etykiet pomaga nie tylko sprawnie przejść przez cały proces i zaoszczędzić cenny czas, ale także nerwy i pieniądze. Optymalizacja kosztów wydruków etykiet może być ważnym aspektem, który wpłynie na rentowność produkcji i dystrybucji produktów. Ze względu na swoje parametry techniczne i wydajność, dużą popularnością na rynku cieszą się modele firmy Epson. Drukarka etykiet Epson to gwarancja niezawodności na lata, a także możliwości dostosowania wydruku etykiety do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu przygotowywanie i drukowanie etykiet będzie jeszcze łatwiejsze.