Type to search

Wyposażenie niezbędne do produkcji kanałów wentylacyjnych

Kanały wentylacyjne są obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Powinny znaleźć się w takich miejscach, jak kuchnia, łazienka, toaleta, ale także pomieszczeniach, gdzie brakuje okien. Jako że są one odpowiedzialne za odpowiednią cyrkulację świeżego powietrza w budynkach, ich obecność jest niezbędna. Produkcja kanałów wentylacyjnych wymaga profesjonalnych, wielkogabarytowych urządzeń, które pozwolą na ich szybką i sprawną obróbkę. Firmy RAS oraz TORMEC oferują wysokiej jakości urządzenia do wyrobu kanałów wentylacyjnych, które spełnią oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Felcarka RAS

Jednym z najważniejszych urządzeń do produkcji kanałów wentylacyjnych jest felcarka. Ta od firmy RAS wyposażona jest w najwyższej klasy maszyny formujące zamek, gwarantujące wysoką precyzję oraz szybką i wydajną pracę.

Walcarka RAS

Równie istotnym sprzętem jak felcarka, jest oczywiście walcarka, służąca do zwijania blachy. Niemiecka firma RAS oferuje walcarkę VENTIrounder pozwalającą na obróbkę plastyczną blachy bez uszkodzenia powierzchni zamka.

Zamykarki RAS

Zamykarki, jak sama nazwa wskazuje, służą do zamykania wewnętrznych i zewnętrznych zamków rur lub kanałów. W ofercie raz możemy znaleźć obie wersję zamykarek, dające gwarancję szczelności i trwałości.

Zawijarka obrzeży RAS

Powyższe urządzenie służy do zawijania obrzeży w blachach. Jego ogromną zaletą jest wszechstronność – pozwala na stawianie brzegów na prostych, okrągłych i krzywych odcinkach pod kątem prostym. Do kolejnych atutów zaliczyć możemy automatyczny system prowadzenia dla utrzymania stałej wysokości obrzeża.

Żłobiarki RAS

Chociaż żłobiarki nie należą do podstawowego wyposażenia niezbędnego do produkcji kanałów wentylacyjnych, są one z powodzeniem używane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Forma RAS oferuje najwyższej jakości żłobiarki w czterech wariantach, z których dwa najbardziej zaawansowane posiadają możliwość programowania oraz selekcji programów w pamięci.

Dwustanowiskowa maszyna do kolan segmentowych TORMEC ELBOW-MAKER

Każda osoba, która planuje w przyszłości wyprodukować kanały wentylacyjne, powinna zaopatrzyć się w dwustanowiskową maszynę do kolan segmentowych ELBOW-MAKER od TORMEC. Maszyna pozwala na jednoczesne wykonywanie dwóch różnych prac, korzystając z tego samego urządzenia, a mianowicie formowania obrzeży na segmentach kolan oraz zamykania zamka. Pozwala to na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Zgrzewarka liniowa TORMEC DT-S1

Sprzęt DT-S1 służy do zgrzewania segmentów kolan oraz rur ze stali zwykłej, ocynkowanej lub nierdzewnej. Warto podkreślić, że cykl zgrzewania jest automatyczny, co czyni urządzenie bardziej i intuicyjnym i prostym w obsłudze. Kolejną jego zaletą jest również kompaktowa konstrukcja ramy.