Budowa domu to przedsięwzięcie, które wymaga wcześniejszego, starannego przygotowania. Mowa tu nie tylko o znalezieniu odpowiedniej działki, na której zamierzamy rozpocząć budowę, ale także przygotowaniu jej do wykonywanych prac. Mowa tu przede wszystkim o stworzeniu odpowiedniej drogi tymczasowej, która pozwoli na wjazd stosownych maszyn oraz samochodów dostarczających niezbędne materiały budowlane. Waga sprzętu, jaki porusza się po owej, drodze znacząco przewyższa wagę standardowego samochodu, dlatego istotne jest jej solidne wykonanie, które pozwoli na przejazd niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.
Decydując się na ułożenie drogi tymczasowej, mamy do wyboru wiele rozwiązań, które łączy przede wszystkim sposób montażu. Drogi modułowe, jak sama nazwa wskazuje, tworzy się ze specjalnych elementów, które wymagają jedynie uprzedniego wyrównania podłoża. Jakość poszczególnych rozwiązań, dostępnych na rynku, jest do siebie bardzo zbliżona. Do wyboru mamy drogi modułowe betonowe, aluminiowe, drewniane, a także coraz częściej spotykane te, wykonane z tworzywa sztucznego.
Poszczególne rozwiązania, z jakimi mamy do czynienia różnią się przede wszystkim wagą. Płyty betonowe są znacznie cięższe od modułów wykonanych z tworzywa sztucznego, dlatego, aby wykorzystać je do stworzenia drogi dojazdowej, niezbędne jest użycie specjalistycznego sprzętu, co z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami. Rozwiązania z lekkiego tworzywa sztucznego, montowane mogą być nawet ręcznie. Zazwyczaj do montażu drogi tymczasowej z tworzywa sztucznego wystarczy obecność dwóch monterów.
Jednym z częściej stosowanych rozwiązań jeśli chodzi o drogi modułowe jest Tufftrak. Te kompozytowe płyty wyróżniają się przede wszystkim wysoką wytrzymałością, a jednocześnie przyczepnością. Oznacza to, że nawet podczas wysokich opadów deszczu, kiedy gleba jest miękka, po drodze modułowej Tufftrak, udaje się z łatwością przejechać. Dodatkowo, wypusty, które znajdują się na powierzchni poszczególnych elementów, wyróżniają się przyczepnością, a jednocześnie pozwalają oczyścić koła z zalegającego błota. Tufftrak stosowany jest podczas budowy nie tylko jako droga tymczasowa, ale także miejsce postoju ciężkiego sprzętu.
Wykorzystanie płyt aluminiowych do budowy dróg dojazdowych jest mocno popularne szczególnie wtedy, kiedy do czynienia mamy ze stosunkowo dużą budową, a więc osiedli mieszkaniowych, czy dużych powierzchni magazynowo-biurowych. Niewątpliwie, metoda ta jest jedną z trwalszych rozwiązań, które przede wszystkim wyróżniają się idealnie gładką powierzchnią drogi, a także wysoką wytrzymałością. Niestety, w odróżnieniu od płyt betonowych jest droższym rozwiązaniem. Doskonałą alternatywą dla zakupu płyt aluminiowych do stworzenia drogi dojazdowej, jest skorzystanie z oferty jednej z firm, która oferuje zarówno wypożyczenie owych modułów, jak i jego fachowe ułożenie.