Type to search

Szary marmur Tundra Grey – jak wykorzystać go w aranżacji wnętrz?

Marmur od dawna jest ceniony jako wysokiej jakości materiał, który pozwoli urządzić eleganckie wnętrze. Jedną z popularnych odmian tego kamienia jest marmur Tundra Grey wydobywany w Turcji. Występuje przede wszystkim w jasnych odcieniach szarości. Cechuje się przy tym licznymi naturalnymi żyłami i przebarwieniami, które sprawiają, że kamień ten prezentuje się niezwykle elegancko. Z uwagi na jego liczne zalety, szary marmur może być wykorzystywany do wystrojenia różnych pomieszczeń.

Marmur jako główny materiał dekoracyjny w kuchni

Tundra Grey jest popularnym wyborem, gdy szukamy pomysłu na udekorowanie kuchni. Blat marmurowy w tym odcieniu będzie pasował do wielu aranżacji – zarówno tych nowoczesnych, jak i tych w stylu rustykalnym czy śródziemnomorskim (w połączeniu z kutymi elementami z żeliwa). Odpowiednio zaimpregnowany i pielęgnowany zachowa swoje piękno przez wiele lat. Przydatność tego materiału w kuchni wynika także z jego odporności na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne.

Płytki marmurowe Tundra Grey pasują również do łazienki

Dzięki zastosowaniu okładziny z szarego marmuru możemy upodobnić naszą łazienkę do luksusowego spa. Płytki z marmuru dobrze sprawdzą się w takim wnętrzu.

Jasne odcienie szarości charakterystyczne dla odmiany marmuru Tundra Grey warto połączyć z armaturą w kolorze miedzianym, zwłaszcza jeśli decydujemy się na aranżację w stylu retro. Baterie łazienkowe w kolorze starego złota doskonale komponują się z wszelkimi odmianami szarości. Jeśli zależy nam na bardziej nowoczesnym projekcie, dobrze wprowadzić do projektu elementy z jasnego drewna.

Gdzie jeszcze sprawdzi się szary marmur?

Ciekawym pomysłem jest połączenie kamiennej obudowy z żeliwnym wkładem kominkowym. Marmurowe blaty są przeważnie używane jako zwieńczenia mebli kuchennych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby użyć tego materiału w naszym salonie. Mieszkania urządzone w stylu skandynawskim lub glamour wiele skorzystają na dodaniu do nich elementów marmurowych. W tym pierwszym stylu należy ich używać razem z prostymi, nowoczesnymi meblami oraz tkaninami w jednolitym kolorze. Jeśli zależy nam na uzyskaniu wystroju w stylu glamour, szary marmur należy łączyć z elementami pozłacanymi lub posrebrzanymi.

Ponadczasowy charakter marmuru sprawia, że jest on stale wykorzystywany przez projektantów wnętrz. Sprawdza się nie tylko w kuchni i łazience – możemy go także wykorzystać w innych pomieszczeniach. Pozostaje nam jednak wybrać odpowiednią jego odmianę. Turecki marmur Tundra Grey stanowi atrakcyjny wybór między innymi ze względu na jego kolor, który pasuje do różnych stylów aranżacyjnych.