Type to search

Idealne oświetlenie dla roślin? System Spectro Light!

System Spectro Light to przełomowa, jedyna w swoim rodzaju technologia, która odpowiada na zapotrzebowanie roślin botanicznych. Opiera się ona na oświetleniu ledowym. Efektywność tego systemu oświetleniowego została potwierdzona przez badania i testy przeprowadzone w Instytucie Ogrodnictwa. Sprostał on osiągnięciu celu, jakim było maksymalne odwzorowanie w przypadku widma PAR, czyli takiego, które efektywnie wspiera proces fotosyntezy. Stosując system Spectro Light, możemy liczyć również na znacznie większą wydajność niż w przypadku konwencjonalnych lampy typu HPS.

Jak powstał system Spectro Light?

Firma Spectro Light wywodzi się ze spółki Spectro Color. Jako cel przyjęła ona stworzenie idealnych warunków oświetleniowych dla biologicznych potrzeb rozwijających się roślin. Spółka zajmuje się obecnie produkcją, ale również doradztwem i kompleksowym tworzeniem laboratoriów, które służą do pomiarów kolorymetrycznych oraz fotometrycznych.

Firma Spectro Light od lat pracuje nad stworzeniem najefektywniejszych systemów świetlnych. Szczególnie specjalizuje się w dziedzinach:

  • hodowli roślin,
  • oświetlania magazynów oraz hal produkcyjnych,
  • oświetlania dróg,
  • tworzenia opraw świetlnych.

System ledowy Spectro Light to efekt długotrwałych testów. Zanim przystąpiono do pracy nad oświetleniem wykonano szereg badań, które nie były związane z rynkiem komercyjnym. Celem było tutaj osiągnięcie wysokiego stopnia optymalizacji upraw. Choć producentom zależało na osiągnięciu szybkich wzrostów roślin i uzyskaniu ich jak najlepszej jakości, cel ten łączyli również z wprowadzeniem rozwiązań ekonomicznych. Okazało się, że osiągniecie korzystnych parametrów jest możliwe przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności energetycznej. Kształtuje się ona na poziomie 50-60%, a wszystko to dzięki zastosowaniu oświetlenia ledowego.

Przyspiesz wzrost roślin

Oświetlacz ledowy zastosowany w systemie Spectro Light ułatwi wyhodowanie roślin w znacznie krótszym czasie. Dodatkowo na każdym etapie rozwoju roślin sprzyja on uzyskaniu najlepszych parametrów, jeśli chodzi o strukturę roślin. Wyniki można porównać tutaj z najkorzystniejszymi warunkami naturalnymi dla każdego gatunku rośliny. Dotyczy to zarówno momentu zasadzenia, jak i wzrostu, wegetacji oraz pojawienia się owoców.

System Spectro Light jest odpowiedni zarówno dla małych domowych warunków, jak i upraw na większą skalę. Bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku upraw szklarniowych oraz tych, jakie prowadzi się w growboxach. Wszystko to dzięki niewielkim rozmiarom oświetlacza ledowego Spectro Light. Warto zwrócić uwagę jeszcze na dwa aspekty. Materiały wykorzystane do produkcji oświetlenia odznaczają się najlepszą jakością, co przekłada się na długowieczność kupowanego systemu. Dla początkujących hodowców istotna będzie również informacja, że Spectro Light to rozwiązania bardzo łatwe w montażu i obsłudze.

Jeśli zależy Ci na powodzeniu Twojej hodowli roślin i osiągnięciu najlepszej jakości plonów, system Spectro Light to rozwiązanie idealne – połączenie jakości i oszczędności dzięki zastosowaniu lamp ledowych.

Inspirowane: Growtent.pl – lampy led do roślin