Type to search

Zapach i ozdoba wnętrza – poznajcie odświeżacz powietrza w formie patyczków

Szeroki wybór odświeżaczy powietrza sprawia, że niekiedy trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Wieloma atutami wyróżnia się jednak model w formie patyczków. Dlaczego warto po niego sięgnąć i w jakim pomieszczeniu sprawdzi się najlepiej. Oto kilka sprawdzonych wskazówek.

Czym jest odświeżacz powietrza w formie patyczków?

Ten rodzaj odświeżacza powietrza składa się eleganckiego flakonika oraz patyczków często wykonanych z rattanu. Produkty uznanych firm wyróżniają się bardzo wysoką wydajnością, dzięki czemu można bez trudu zadbać o ładny zapach w każdym pomieszczeniu. Odświeżacz doskonale maskuje nieprzyjemne wonie, wprowadzając przyjemną atmosferę.

Warto zaznaczyć, że produkty renomowanych marek dostępne są w kilku wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie propozycję dopasowaną do gustu domowników. Do sprawdzonych i polecanych rozwiązań bez wątpienia należą odświeżacze o aromacie wetiwerii pachnącej, dzikich owoców i wanilii, magnolii i frezji czy banana i kokosa. To doskonałe propozycje dla wymagających.

Funkcja dekoracyjna

Trudno przejść obojętnie obok stylistyki odświeżacza powietrza w formie patyczków. To przede wszystkim zasługa eleganckiego flakonika, który wraz z olejkiem zapachowym oraz rattanowymi elementami wewnątrz przyciąga wzrok. Nic więc dziwnego, że coraz częściej goszczą one w mieszkaniach i stanowią uroczą ozdobę.

W przeciwieństwie do innych – dyskretnych odświeżaczy, flakoniki można z powodzeniem eksponować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić jeden z nich w reprezentacyjnym punkcie mieszkania i cieszyć się wspaniałą atmosferą wraz z domownikami oraz zaproszonymi gośćmi.

Warto jednak pamiętać, że odświeżacz należy umieścić w taki sposób, aby nie emitował zapachów do innego wnętrza, gdyż nie zawsze jest to pożądane, zwłaszcza gdy w sąsiednim pomieszczeniu znajduje się inne źródło aromatu.

Gdzie umieścić odświeżacz powietrza?

Odświeżacz powietrza w formie patyczków sprawdzi się znakomicie w każdym mieszkaniu, gdzie gustowna aranżacja odgrywa pierwszoplanową rolę. Ten miły dla oka przedmiot perfekcyjnie uzupełni przestrzeń na dekoracje. Można umieścić go na półce w salonie, w którym komfort spotyka się z ponadprzeciętną estetyką. W dodatku to właśnie pokój dzienny najczęściej towarzyszy spotkaniom w rodzinnym gronie oraz wśród znajomych. Wtedy klimat wnętrza jest nad wyraz istotny.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić odświeżacz w sypialni. Warto zaznaczyć, że za dnia domownicy rzadko tam przebywają, a ten praktyczny i stylowy element sprawi, że piękny zapach zagości na tej przestrzeni przez całą dobę. W takiej atmosferze sen przyjdzie dużo szybciej. Przekonało się o tym już wiele osób, które zgodnie podkreślają, że miły zapach odpręża po dniu pełnym obowiązków.

Idealnym wnętrzem na odświeżacz może być również kuchnia czy jadalnia, lecz najlepiej umieścić pachnącą dekorację z dala od miejsca, w którym przygotowywane i spożywane są potrawy. Wówczas zapachy się nie wymieszają.