Type to search

5 udogodnień dla pracowników biurowych dzięki aplikacji WEBFLEET

Osoby na co dzień zarządzające flotą samochodów mają mnóstwo spraw na głowie. Na nich spoczywa między innymi obowiązek dopilnowania, aby wszystkie samochody posiadały przeglądy i ubezpieczenia, a także jeździły na planowane przeglądy. Drugi obszar obowiązków dotyczy pracowników i wszelkich spraw związanych z rozliczeniem ich tras i czasu pracy, często tacy pracownicy zajmują się też ustalaniem tras przejazdów i ich optymalizacją. Przy wszystkich tego typu zagadnieniach niezwykle przydatne są różnego rodzaju narzędzia informatyczne, w tym jedna z najpopularniejszych platform do zarządzania flotami samochodowymi czyli WEBFLEET. Ta bardzo rozbudowana i elastyczna platforma daje znaczne oszczędności na obsłudze pojazdów, dostarcza też licznych korzyści dla pracowników administracyjnych.

Planowanie tras

Dla firmy transportowej sprawne dostarczenie ładunku do klienta to przede wszystkim korzyści finansowe, ale też dbanie o swój wizerunek. Podczas podróży mogą się jednak zdarzyć różne nieprzewidziane zdarzenia, na które trzeba szybko reagować chcąc uniknąć opóźnień. Platforma WEBFLEET daje takie możliwości, i co najważniejsze robi to w pełni automatycznie. Zbiera i przetwarza ona dane z wielu różnych źródeł i na bieżąco w oparciu o nie ustala najbardziej optymalne trasy przejazdów. Rolą pracowników biurowych będzie jedynie powiadomienie o tym kierowców, bo całą resztę zrobi za nich system.

Tachografy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami praca kierowców musi być rejestrowana za pomocą tachografów. Ich ręczne odczytywanie i późniejsza analiza zajmuje mnóstwo czasu, a z pomocą także może przyjść system WEBFLEET. Posiada on bowiem specjalne narzędzia, pozwalające w czasie rzeczywistym pobierać informacje z tachografów zainstalowanych w samochodach. Pracownicy administracyjni nie tylko nie będą musieli robić tego samemu, ale dodatkowo mając wszystkie te informacje na bieżąco mogą znacznie skuteczniej planować przejazdy i obłożenie poszczególnych pojazdów.

Przeglądy i ubezpieczenie

Utrzymanie samochodów w dobrym stanie technicznym jest kluczowe dla sprawnego funkcjonowania całej firmy. Platforma WEBFLEET posiada harmonogram serwisowy, przy pomocy którego zarządzanie przeglądami będzie znacznie wydajniejsze i szybsze, niż robienie tego w sposób ręczny. Taki harmonogram szczególnie sprawdza się w firmach posiadających większą ilość pojazdów, znacznie ogranicza on ilość pracy, którą muszą wykonać pracownicy. Dzięki wbudowanym przypomnieniom nie ucieknie już żaden termin wizyty na stacji diagnostycznej czy opłacenia polisy.

Identyfikacja kierowców

Kolejnym obszarem, w którym platforma WEBFLEET znacząco pomaga pracownikom biurowym, jest kontrola czasu pracy poszczególnych kierowców. Dzięki modułowi identyfikacji kierowców można to zrobić szybko i sprawnie, system rejestruje bowiem wszystkie niezbędne dane, które są dodatkowo trzymane w jednym miejscu. Pracownicy administracyjni mogą następnie precyzyjnie ustalić, ile dany kierowca spędza na jeździe, postojach czy u klienta – bez konieczności ręcznego zestawiania tych informacji.

Raporty

Każdą informację, która została zapisana w systemie WEBFLEET, można bardzo sprawnie wyciągnąć, czy to dla danego kierowcy, czy w formie zbiorczego raportu. Platforma posiada obszerny zestaw gotowych do użycia analiz, dających przekrojową informację o wszystkich obszarach działania. Dodatkowo każdy użytkownik może sobie stworzyć indywidualne raporty, pokazujące dokładnie te dane, których potrzebuje. Bardzo przydatna w codziennej pracy jest opcja automatycznego tworzenia zestawień, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na ich ręczne tworzenie.

Inspirowane: Zarządzanie flotą