Type to search

Najlepszy model Hondy dla początkujących motocyklistów – co wybrać?

Motocykle są świetną alternatywą dla samochodów. Posiadaj przy tym wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na przesiadkę z czterech kółek na dwa. W wielu przypadkach taka zamiana staje początkiem nowej pasji i otwiera oczy na motoryzacyjny świat. Amatorzy jednośladów zaczynają interesować się szczegółami technicznymi motorów w poszukiwaniu wymarzonego dla siebie modelu. Co ciekawe jednymi z najczęściej wybieranych są te od Hondy. Które z nich będą jednak najlepsze dla początkujących motocyklistów?

Dlaczego motocykl?

Jedną z najczęściej przytaczanych korzyści jest możliwość omijania korków. Jest to oczywiście prawda i niejednokrotnie ułatwia to przemieszczanie się w mieście, szczególnie w godzinach szczytu. Motor zajmuje także zdecydowanie mniej miejsca, przez co uda nam się zaparkować go dosłownie wszędzie, bez większych problemów. Bardzo często są także oszczędniejsze niż jednostki na czterech kołach co pozwala przejechać na jednym tankowaniu zdecydowanie dłuższy dystans. Oprócz tego jadąc motocyklem dużo łatwiej jest nam poczuć przestrzeń jezdni, gdyż nie jesteśmy szczelnie zamknięci tak jak w karoserii samochodu. Między innymi dlatego przy uważnym i rozsądnym prowadzeniu motocykl jest uważany za bezpieczniejszy, gdyż jesteśmy w stanie widzieć więcej i reagować szybciej. Dodatkowo podczas dłuższych wypraw w poza miejskie rejony możemy poczuć wiatr we włosach i oddać się przyjemności z jazdy, a także w pełni okazałości podziwiać roztaczające się przed nami krajobrazy.

Motocykle od Hondy dla początkujących

Obecnie na rynku istnieje szeroka oferta jednośladów od wielu producentów, z różnych stron świata. Jednymi z najpopularniejszych pozostają jednak modele Hondy. Wszystkie motocykle Honda charakteryzują się dobrymi rozwiązaniami technologicznymi, a te przeznaczone dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jednośladami są łatwiejsze w prowadzeniu i pozwalają na bezpieczniejszą jazdę. Trudno jest tutaj wskazać zdecydowanego faworyta, ale warto wyróżnić niektóre z nich. Przykładem jest chociażby Honda CB650F posiadająca solidne zawieszenie. Maszyna zapewnia poręczność, a wszelkie łuki pokonuje bez większych problemów. Co ważne, hamulce działają pewnie i są dobrze wyregulowane, do czego przyzwyczaiły nas już doceniane motocykle Honda. Nie inaczej jest w przypadku modelu XL700V o umiarkowanych osiągach. Prostotę w parametrach rekompensuje jednak oszczędność, trwałość i niezbyt skomplikowana obsługa. Obydwa modele Hondy mogą pochwalić się średnią mocą na poziomie nieco ponad 80 KM w pierwszym oraz 60 KM w drugim przypadku, co zdecydowanie powinno wystarczyć nowym kierowcom. Innym egzemplarzem o którym warto wspomnieć jest popularna i stosunkowo tania Honda CB500. Jest to prosty w budowie dwucylindrowiec zamocowany w stalowej ramie. Takie wykonanie zminimalizowało koszty produkcji. Ta wersja generuje nieco mniejszą moc niż wcześniej wymienione jednostki, w wysokości 57 KM, jednak w połączeniu z niedużą masą oferują przyzwoite osiągi. Wykonanie jest niewątpliwie trwałe i z pewnością okaże się świetnym wyborem na wiele lat.

Dokonując decyzji między różnymi Hondami, warto wcześniej zapoznać się z ich specyfikacją oraz konkretnymi cechami, tak aby jak najbardziej odpowiadały one naszym oczekiwaniom.