Type to search

Dlaczego iPody nie tracą na popularności?

Marka iPod zadebiutowała na rynku w roku 2001. Premiera pierwszego modelu była dużym wydarzeniem, ponieważ firma Apple słynęła z produkcji innowacyjnego sprzętu, który definiował na nowo daną kategorię produktów. W kolejnych latach iPody coraz bardziej zyskiwały na popularności, a inne marki wzorowały się na rozwiązaniach wprowadzanych przez firmę Apple. Do dziś wiele osób korzysta ze starszych modeli, dlatego serwisy iPodów nadal cieszą się dużym zainteresowaniem.

Czym charakteryzuje się iPod?

Największą zaletą iPodów jest intuicyjne oprogramowanie oraz możliwość prostego kupowania muzyki w dedykowanym sklepie iTunes. Użytkownik przy każdym zakupie otrzymywał gwarancję, że dostaje wysokiej jakości muzykę z legalnego źródła. Dodatkowo iTunes przez wiele lat posiadał największą bibliotekę muzyczną. Aktualnie jego miejsce niedecydowanie zastąpiło jednak medium Spotify.

iPody najbardziej kojarzyły się z nawigacyjnym kołem, które początkowo było mechaniczne, a z czasem stało się wrażliwe na dotyk palcem. Koło z zamontowanymi przyciskami pozwalało intuicyjnie przewijać oraz pauzować utwory. Niestety, czasem zbyt mocne naciskanie koła kończyło się koniecznością naprawy iPodów.

Mimo tego ostatnią wartą wspomnienia cechą była nieprzeciętna wytrzymałość urządzenia. Nowy iPod mógł użytkownikom kilkakrotnie spaść na podłogę, a i tak zazwyczaj nadal sprawował się bez zarzutów. Oczywiście dzisiaj na aukcjach internetowych można otrzymać urządzenia kilkunastoletnie, więc pomimo solidności ich wykonania, wizyta w serwis iPod prawdopodobnie będzie wymagana.

Przegląd poszczególnych modeli iPhonów

Firma Apple wydała kilka rodzajów odtwarzaczy MP3, które dodatkowo miały swoje kolejne wersje, zwane przez markę „generacjami”.

iPod Classic to klasyczny iPod charakteryzujący się dużą ilością pamięci na dysku twardym. Wiążę się to z dosyć sporym rozmiarem i wagą urządzenia, jak na odtwarzacz MP3. Sprzęt będzie idealny dla osób, które lubią mieć bogatą bibliotekę muzyczną zawsze pod ręką.

iPod mini (później nazwa Nano) to znacznie mniejszy rodzaj iPoda. Charakteryzuje się wbudowaną pamięcią Flash oraz smukłym wyglądem. Najbardziej przypomina inne odtwarzacze MP3 dostępne na rynku.

iPod shuffle to rodzaj sprzętu, który nie posiada wyświetlacza, a jedynie panel nawigacyjny. iPod przeznaczony jest głównie dla osób, które są miłośnikami niewielkich urządzeń. Z tyłu posiada wygodny klips, dzięki któremu można go przypiąć do ubrania przykładowo podczas uprawiania sportu.

iPod Touch to najbardziej nowoczesny rodzaj iPoda, który posiada duży, kolorowy wyświetlacz. Niestety nie jest tak wytrzymały, jak inne rodzaje odtwarzaczy. Upadek sprzętu czasami kończy się bowiem rozbiciem ekranu, przez co konieczna jest naprawa iPodów. Modele Touch wykorzystywane są do odtwarzania różnorodnych multimediów, więc zasadniczo przypominają dzisiejsze wielofunkcyjne telefony.

Co dalej z rozwojem odtwarzaczy iPod?

Obecnie jedynie seria iPod Touch jest co kilka lat rozwijana przez firmę Apple. Ostatnia generacja tego sprzętu pojawiła się w 2019 roku. Jego premiera nie spotkała się jednak z dużym zainteresowaniem mediów oraz użytkowników. Można więc spodziewać się, że była to jedna z ostatnich, a może i ostatnia generacja iPodów.

Podsumowując, iPody jeszcze przez wiele lat będą dostępne dla użytkowników na aukcjach internetowych czy niszowych sklepach elektronicznych. Wiele osób przyzwyczaiło się bowiem do tego rodzaju sprzętu i nie wyobraża sobie słuchać muzyki przykładowo z telefonu komórkowego.

źródło: applehome.pl – serwis iphone