Type to search

Maszyny czyszczące: kupno czy wynajem?

Kiedy prowadzimy firmę, trzeba zadbać nie tylko o sprawy związane z zarządzaniem firmą, ale również o bardziej prozaiczne czynności, jak np. zachowanie czystości w siedzibie przedsiębiorstwa. Wszyscy klienci, pracownicy czy kontrahenci, którzy odwiedzają biuro, zwracają uwagę na otoczenie oraz panującą atmosferę. Dobrze prezentujące się biuro i siedziba firmy pozwala na wywarcie pozytywnego pierwszego wrażenia oraz budowanie zaufania i dobrej więzi z klientami i współpracownikami. Właśnie dlatego, chcąc utrzymać czystość w siedzibie firmy, warto korzystać z maszyn czyszczących, które umożliwiają skuteczne i szybsze sprzątanie. Jakie maszyny są najlepsze? Czy warto zakupić sprzęt, czy może go wynajmować?

Wybór maszyny czyszczącej

Sprzątanie dużych pomieszczeń albo biur zawsze wiąże się z dużymi nakładami czasu i pracy. Dzięki maszynom czyszczącym ten proces można skrócić i znacznie uprościć. Dobór konkretnej maszyny rozpoczyna się od określenia czyszczonej powierzchni. Jest to najważniejsze kryterium. Inna maszyna będzie lepsza do czyszczenia wykładzin, jeszcze inna poradzi sobie z panelami czy płytkami. Kolejny aspekt, który trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, to wydajność maszyny czyszczącej. Znając wydajność, można dopasować ją do tego, w jakim czasie ma zostać wyczyszczona dana powierzchnia. Mając wybrane te dwa parametry, czyli czyszczoną powierzchnię oraz wydajność, można przejść do bardziej szczegółowych cech każdej z dostępnych maszyn czyszczących.

Maszyny czyszczące występują w wersji kablowej oraz bezprzewodowej. Każde z rozwiązań ma swoje zalety oraz znajduje zastosowania w pewnych przestrzeniach. Maszyny kablowe to urządzenia, które warto kupić do czyszczenia wszystkich tych powierzchni, które cechują wolne przestrzenie, czyli nie występuje przemieszczanie się ludzi czy urządzeń. Sprawdzą się bardzo dobrze na wszelkich halach magazynowych, w sklepach, supermarketach, halach produkcyjnych. Jednocześnie maszyny przewodowe są wybierane najczęściej w tych miejscach, gdzie wymagana jest praca ciągła. Dzięki zasilaniu bez przerw, nie jest się ograniczonym czasem działania baterii urządzenia.

Natomiast maszyny czyszczące bezprzewodowe, czyli bateryjne, wykorzystywane są do miejsc, w których nie ma możliwości bezpiecznej pracy z kablem zasilającym. Daje to większą swobodę poruszania się po obiekcie. Dobrze sprawdzają się do sprzątania na przykład sklepu podczas godzin jego otwarcia albo hali produkcyjnej, kiedy pracownicy przebywają na jej terenie.

Kupić czy wynająć – co się bardziej opłaca?

Zakup maszyny czyszczącej dla niewielkich przedsiębiorstw może okazać się zbyt dużą inwestycją, szczególnie kiedy firma nie ma wielkoformatowych powierzchni, a jedynie jedną lub kilka hal czy pomieszczeń. Właśnie w takim przypadku warto zainteresować się coraz popularniejszymi ofertami wynajmu sprzętu czyszczącego. Szczególnie opłacalne jest to w momencie, gdy firma jeszcze nie zdecydowała się, czy tego typu maszyna czyszcząca spełni ich oczekiwania. Wynajem może być zatem nie tylko świetnym sposobem na utrzymanie powierzchni firmowych w czystości, ale również pewnego rodzaju okresem próbnym, który pozwala na wypróbowanie sprzątania z wykorzystaniem maszyn czyszczących. Wynajem będzie jednak nieopłacalny dla tych firm, które posiadają wiele hal czy innych powierzchni, ponieważ zakup jednej czy dwóch maszyn czyszczących bardzo szybko się zwróci, w porównaniu z ciągłym wynajmowaniem urządzeń od pośredników.

Inspirowane: fairplayplus.pl – szorowarki