Type to search

Sprzedaż starego telefonu – jak wycenić starego smartfona?

Stary telefon można, a właściwie trzeba wycenić i sprzedać, żeby odzyskać chociaż część zainwestowanych środków. Jak to zrobić prawidłowo w celu maksymalizacji zysków?

Odświeżanie lub rozbiórka na części

Starsze urządzenia w skupie przechodzą przez proces odświeżenia pod ponowną sprzedaż, albo rozbiórki i zasilają inne telefony komórkowe, do których poszukuje się konkretnych części. Uszkodzony element w smartfonie nie wyklucza sprzedaży. To ważna informacja dla osób, które wahają się z wyceną przez zaniedbania techniczne. Wycena w skupie starych telefonów nic nie kosztuje, a przez to właściciel sprzętu niczym nie ryzykuje. Niektóre smartfony ze starszych generacji wyróżniają się większą prostotą użytkowania, czy unikalnym, minimalistycznym designem, a zatem zachowują naturalną wartość.

Samodzielne, wstępne porównanie wycen (przekrój rynkowy)

Podstawowa zasada sprzedaży telefonów to porównanie przez portale ogłoszeniowe, aukcje, fora branżowe oraz przez panele bezpłatnej wyceny w komisach rozsianych po całym kraju. Skupy starych telefonów płacą od razu gotówką, bez ryzyka dla klienta i wyróżniają się często większymi stawkami od średniej branżowej.

Niska żywność smartfonów zmusza do szybkiej sprzedaży

Data produkcji telefonu, stan wizualny, płynność działania, serwisowanie (samodzielne lub przez wyspecjalizowany serwis) to kolejne czynniki wykorzystywane przy ocenie wartości urządzenia. Nowe serie smartfonów wypierają starsze, a przez to obniżają ich ceny i to niekoniecznie w dużym odstępie. W tym momencie wystarczy zaledwie rok, dwa lata na przeterminowanie elektroniki. Skup starych telefonów analizuje również opłacalność wymiany uszkodzonych części, zużytej baterii, ekranu z pikselami. Starsze telefony nie posiadają już gwarancji, więc to dla kolejnego użytkownika duży problem, za który odpowiada bezpośrednio komis. To wpływa na wycenę. Wiele komisów dysponuje tabelami z przewidywanym okresem eksploatacji sprzętu wyliczanym na podstawie zróżnicowanych danych. Im bliżej „limitu”, tym niższa cena na telefon komórkowy. Żywotność smartfonów to tylko 2-3 lata ze względu na szybkość wprowadzania nowych generacji. Zwlekanie ze sprzedażą telefonów i czekanie na niesamowitą okazję się nie opłaca.

Wszystko można negocjować

Skupy wykorzystują metody rzeczywistej wartości pieniężnej, tabele branżowe lub wewnętrzne, ale też własne doświadczenie, know how w celu identyfikacji telefonów o ponadprzeciętnej wartości, zadbanych. Wycena w skupie to oszczędność czasu i nerwów na kontakt z przypadkowymi osobami przez aukcje i ogłoszenia online. Komisy płacą gotówką i podpisują umowy wykluczające ewentualne roszczenia. To lepsza perspektywa od samodzielnej sprzedaży. Wycena w skupie starych telefonów obejmuje naturalnie marżę. Marża to element do negocjacji. Jasno określona pokazuje z reguły profesjonalizm działalności.

Na zakończenie

Masz stary telefon? Sprzedaj go przez profesjonalny skup za uczciwe pieniądze i zainwestuj w urządzenie nowej generacji. Zyskasz komfort i stałego partnera do podobnych interesów.