Type to search

Przed nami sezon jesienno-zimowy – jakie preparaty wybrać do utrzymania posadzek?

Sezon jesienno-zimowy to trudny czas dla wszelkich posadzek. Błoto, śnieg i inne zanieczyszczenia to czynniki, które sprawiają, że nawierzchnie tracą swój efektowny wygląd i ulegają szybszemu zużyciu. Sposobem na przywrócenie posadzkom pierwotnego wyglądu jest stosowanie profesjonalnych preparatów do czyszczenia i pielęgnacji marki Swish.

Profesjonalna chemia do nawierzchni drewnianych

Szczególnej uwagi wymagają drewniane i laminowane podłogi. Do ich pielęgnacji doskonale nadaje się preparat Swish SP-110 Wood Floor Cleaner. To skoncentrowany środek, który może być wykorzystywany do mycia ręcznego bądź maszynowego. Zastosowane przez producenta związki powierzchniowo-czynne skutecznie usuwają brud i nie niszczą drewnianych nawierzchni. Po użyciu preparatu w pomieszczeniu unosi się przyjemny zapach, a na posadzce tworzy się antystatyczna powłoka, która zapobiega szybkiemu osadzaniu się brudu.

Preparaty do pielęgnacji powierzchni gresowych i betonowych

Trwałość i wytrzymałość powierzchni gresowych oraz betonowych wpływa na ich popularność. Stosunkowo duża podatność tego rodzaju posadzek na zabrudzenie sprawia, że do ich czyszczenia niezbędne jest zastosowanie specjalistycznych produktów, takich jak SP-150 Gres Cleaner. Ten silny środek czyszczący doskonale nadaje się do czyszczenia i impregnacji gresowych posadzek w obiektach handlowych, halach magazynowych, czy też obiektach użyteczności publicznej.

Do gruntownego czyszczenia posadzek gresowych nadaje się także preparat Swish SP-350 stworzony na bazie kwasu fosforowego. Jego silne właściwości czyszczące sprawiają, że może być wykorzystywany do usuwania uporczywych zanieczyszczeń powstałych po przeprowadzonych pracach remontowych lub budowlanych. Dzięki unikalnej formule środek skutecznie usuwa osady z kamienia, rdzy lub osadów cementowych.

Polimeryzacja posadzek

Jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie posadzki przed sezonem jesienno-zimowym jest jej polimeryzacja. Zabieg ten polega na nałożeniu na przygotowaną wcześniej nawierzchnię warstwy polimerowej. W ofercie marki Swish znaleźć można uniwersalną powłokę zabezpieczającą Tried & True oraz wzmocnioną uretanem powłokę zabezpieczającą Duration. Przed przystąpieniem do nakładania warstwy ochronnej, należy użyć strippera Swish Strip, lub Swish Extreme. Preparaty te skutecznie i szybko usuwają stare powłoki. Prawidłowo przeprowadzona polimeryzacja to zabieg, który tworzy na posadzce warstwę ochronną ułatwiającą usuwanie osadzającego się brudu i chroniącą posadzkę przed nadmiernym ścieraniem.

Podsumowanie

Producenci środków do pielęgnacji posadzek mają w swej ofercie wiele innowacyjnych produktów. Ich odpowiednie zastosowanie ułatwia utrzymywanie nawierzchni w dobrym stanie w okresie jesienno-zimowym.