Type to search

Czy mezoterapia skóry głowy pomaga zagęścić włosy?

Łysienie, przerzedzenia, coraz mniej włosów na głowie to problem, który dotyczy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Dlatego nie maleje zainteresowanie metodami, które mogą wspomóc walkę z tym często występującym problemem. Istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomagać zagęścić włosy w mniej lub bardziej skuteczny sposób. Dlatego warto zainteresować się takim zabiegiem, jak mezoterapia skóry głowy.

Mezoterapia skóry głowy – czym jest i na czym polega?

Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem, który ma na celu ograniczenie wypadania włosów i łysienia. Polega na zaaplikowaniu w skórę specjalnego preparatu, który zawiera odpowiednio dobrane substancje odżywcze dla cebulek włosowych. Dzięki temu stają się one mocniejsze, a co za tym idzie, również poprawie ulegają włosy, które po zabiegu są grube i wzmocnione. 

Jedną z najbardziej popularnych jest mezoterapia igłowa polegająca na ostrzykiwaniu skóry i wprowadzaniu substancji przy pomocy igły. Kolejną popularną obok niej jest mezoterapia mikroigłowa, do której nie zostaje używana igła, a specjalne urządzenie. Z reguły jest nim pen lub roller do mikronakłuwania. W tym przypadku produktu nie wprowadza się bezpośrednio, lecz nakłada na konkretne miejsce, po czym wprowadza się go przez mikrokanaliki, które powstają w trakcie zabiegu.

Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna? Jaki ma wpływ na wypadające włosy?

Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem dedykowanym osobom zmagającym się z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Pozwala on ograniczyć występujący problem, a także przyczynia się do wzrostu nowych włosów, co umożliwia ich zagęszczenie. Warto jednak zaznaczyć, że istotne jest zdiagnozowanie przyczyny wywołującej nadmierną utratę włosów. Jest to ważne, ponieważ w wyniku chorób problem ten może nawracać. Natomiast w przypadku zdiagnozowania przyczyny mezoterapia doskonale się sprawdza, ponieważ należy do jednych z najbardziej skutecznych metod w walce z wypadającymi włosami.

Kto może skorzystać z mezoterapii skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy to zabieg dedykowany osobom, które mają problem ze wzmożonym wypadaniem włosów. Głównie są to osoby narażone na przewlekły stres, kobiety po urodzeniu dziecka i w okresie menopauzy, osoby cierpiące na zaburzenia hormonalne, przygotowujące się do przeszczepu włosów. Przy czym warto wiedzieć, że do zabiegu istnieją również przeciwwskazania. Są nimi m.in.: choroby nowotworowe, cukrzyca, infekcje skóry, w tym opryszczka, infekcje wirusowe i bakteryjne.

Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem, który zdecydowanie pomaga zagęścić włosy, zapobiegając ich wzmożonej utracie. Jednak trzeba pamiętać o tym, żeby również wyeliminować przyczynę, która powoduje nadmierne wypadanie włosów. Takie postępowanie przyczyni się do tego, że zabieg stanie się skuteczny, a efekty zadowalające.