Type to search

Jak działają stymulatory tkankowe stosowane w medycynie estetycznej?

Metoda stymulacji tkankowej jest obecnie jedną z najciekawszych dostępnych na rynku. Jak wygląda praca z tego typu preparatami? Jaki rodzaj produktów do stymulacji warto posiadać w ofercie swojego gabinetu? W tym artykule znalazły się najważniejsze informacje na temat stymulatorów tkankowych oraz gotowe propozycje dobrej jakości preparatów dostępnych w ofercie profesjonalnych sklepów dla klinik medycyny estetycznej.

Mezoterapia igłowa a stymulatory tkankowe – czym się różnią?

Proces działania stymulatorów opiera się na odnawianiu skóry za pośrednictwem odbudowy kolagenu i elastyny. Tego typu rozwiązanie jest więc dużo skuteczniejsze niż tradycyjne koktajle do mezoterapii igłowej. Stymulator ma za zadanie nie tylko wypełnić ubytki, ale przede wszystkim stymulować tkankę do wzmożonych procesów regeneracyjnych. Dzięki temu, efekty zabiegu są widoczne przez zdecydowanie dłuższy czas.

Jakie stymulatory tkankowe wybrać?

Z uwagi na coraz większą popularność nowoczesnej metody, na rynku dostępnych jest coraz więcej preparatów zabiegowych. Nie wszystkie z nich są jednak tymi, które warto posiadać w ofercie swojego gabinetu. Aby spełnić wysokie oczekiwania klienta, warto zaproponować mu produkt najwyższej jakości. Jaki preparat będzie więc skuteczny i jednocześnie przystępny w aplikacji?

Pierwszą propozycją zyskują spore zainteresowanie gabinetów medycyny estetycznej są stymulatory tkankowe Nucleofill. Firma posiada w ofercie produkty przeznaczone do konkretnych partii twarzy i ciała. Dla przykładu, biostymulator Nucleofill Soft Plus EYES sprawdza się doskonale w walce ze zmarszczkami w okolicach oczu. Wszystko to za sprawą długotrwałego efektu nawilżenia oraz mocnemu działaniu przeciwutleniającym. Co więcej, produkt posiada skład naturalnego pochodzenia, co minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii na preparat.

Stymulator z komórkami macierzystymi – dlaczego warto go stosować?

Kolejną ciekawą propozycją jest koncentrat komórek macierzystych Plagentic. Ekstrakt z łożyska zawiera aż 21 rodzajów aminokwasów, a także białka, enzymy i czynniki wzrostu. Produkt o uniwersalnym przeznaczeniu wygładza zmarszczki, ujędrnia skórę, a także niweluje zmiany potrądzikowe. Stymulator tkankowy gwarantuje długotrwały efekt odżywionej i promiennej skóry. Preparat znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej. Można go wykorzystać również do leczenia andropauzy, braku miesiączki czy redukowania konsekwencji przewlekłego zmęczenia.

Biostymulatory – jak uzyskać zdrowy wygląd skóry bez skalpela?

Większa napiętość skóry, dobry poziom nawilżenia i poprawa jędrności – wszystko to można uzyskać stosując stymulator tkankowy Re:modeling PIM Method. Wielopoziomowe działanie preparatu gwarantuje gruntowny lifting, wypełnienie zmarszczek różnego typu oraz ogólną poprawę kolorytu skóry. W produkcie występuje nieusieciowany hydrożel polimerowy, który bardzo dobrze radzi sobie z korekcją deficytów tkanek miękkich. W połączeniu z kwasem hialuronowym, l-proliną i glycine, biostymulator zapewnia długotrwałe efekty zabiegowe. Jednocześnie, zastosowanie Re:modeling jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta.