Type to search

Jak poprawić owal twarzy w gabinecie medycyny estetycznej?

Wraz ze starzeniem się organizmu, na twarzy mogą pojawiać się zmarszczki oraz inne zmiany. Wśród nich wymienia się m.in. zaburzenie owalu twarzy, który jest charakterystyczny dla naszych młodzieńczych lat. Warto zastanowić się nad tym, z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać, aby poprawić owal twarzy i zahamować procesy starzenia się naszej skóry. Jak walczyć z takimi objawami jak: opadające policzki, czy też nieregularna linia żuchwy? Sprawdź wartościowe zabiegi, które Ci w tym pomogą.

Jak zmienia się owal twarzy wraz z wiekiem?

Zaburzenia owalu twarzy to charakterystyczna oznaka starzenia się organizmu i jednocześnie skóry, która traci swoją elastyczność, jędrność i estetykę. Najczęściej zmiany widoczne są po 40. roku życia, gdy zaczyna spadać poziom produkcji elastyny i kolagenu. Im ich mniej, tym skóra będzie starzeć się szybciej. Wpływ na zaburzenie owalu twarzy może mieć także utrata tkanki tłuszczowej. Objawia się to opadającymi powiekami, końcówkami ust, czy też skroni.

Do pierwszych oznak utraty owalu twarzy zalicza się bruzdy nosowo-wargowe, które pojawiają się około 40. roku życia. Następnie dochodzi do wyostrzenia się rysów twarzy, utraty jędrności i elastyczności skóry, a także do jej opadania. Obwisła skóra wygląda nieestetycznie i znacznie poszerza dolną część twarzy pacjentki, przez co zaburza jej owal. Zmiany te widoczne są najczęściej w między 50. a 60. rokiem życia. Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które skutecznie hamują procesy starzenia się skóry, redukują jego efekty, a także poprawiają owal twarzy.

Stymulatory tkankowe

Jednym z polecanych zabiegów są stymulatory tkankowe, zwane także biostymulatorami. To laboratoryjnie wyizolowane elementy ludzkiego DNA i RNA, dzięki czemu są z łatwością tolerowane przez pacjentki, a efekty ich zastosowania utrzymują się na długo. Stymulatory tkankowe podaje się bezpośrednio pod skórę, a ich zadaniem jest aktywacja jej struktur i stymulacja produkcji elastyny, kolagenu i innych związków. Wzmożona produkcja kolagenu i elastyny przekłada się na odbudowę skóry, poprawienie jej jędrności i elastyczności, dodatkowe nawilżenie, a także poprawę owalu twarzy. Efekty widoczne są już po pierwszych zabiegach, jednak rekomenduje się zastosowanie ich w serii. Dzięki temu efekty starzenia się będą zredukowane, sam proces zahamowany, a estetyczny kształt twarzy utrzyma się na dłużej.

Wolumetria twarzy

Ciekawym zabiegiem medycyny estetycznej jest także modelowanie owalu twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. To wolumetria twarzy, która polega na wypełnianiu kwasem zmarszczek i innych ubytków tkanki tłuszczowej na skórze. Dzięki temu można uzyskać efekt ujędrnionej, odżywionej i bardziej napiętej skóry. Pozwala to na zniwelowanie zmian postarzających twarz pacjentki, dzięki czemu automatycznie poprawia się owal jej twarzy. Zabieg jest bardzo skuteczny, jednak kwas hialuronowy ulega wchłanianiu i efekty z czasem słabną, dlatego rekomenduje się cykliczne powtarzanie wolumetrii twarzy. Pozwoli to cieszyć się pięknem na dłużej, a sam zabieg nazywany jest liftingiem bez skalpela. Wszystko dzięki jego nieinwazyjnemu charakterowi.