Type to search

Jakie zabiegi wykonuje się laserem frakcyjnym?

Nadeszła jesień czyli idealny czas na rozpoczęcie zabiegów odmładzania twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni laserem frakcyjnym. Lepiej nie przegapić tego momentu, ponieważ lasery nie lubią słońca, a dokładniej mówiąc słońca nie lubi skóra poddana laserowym zabiegom. Jeśli ktoś chce skorzystać z zabiegów to najlepiej robić to od września, października lub listopada. Dzięki temu mamy sporo czas, aby do kwietnia zdążyć z serią 2-3 zabiegów.

Zabiegi laserowe w medycynie estetycznej

Stosowanie laserów w medycynie estetycznej sprowadza się do tego, że na początku w sposób kontrolowany tkanki skórne zostają uszkodzone, co zmusza je w następnej kolejności do procesu odbudowy. Podobnie wyglądają zabiegi dokonane przy pomocy lasera frakcyjnego. Zniszczone tkanki skórne stymulowane są do samoregeneracji. Należy oczywiście pamiętać, że laser frakcyjny nie uszkadza całej skóry, tylko wywołuje mikroskopijne ubytki otoczone zdrową i nienaruszoną tkanką. Przyspiesza to regenerację uszkodzonych fragmentów skóry oraz zwiększa bezpieczeństwo zabiegów.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego możemy zastosować, gdy chcemy:
– wyeliminować blizny potrądzikowe;
– usunąć blizny pooparzeniowe, pooperacyjne i powypadkowe;
– odmłodzić skórę dłoni, twarzy, szyi, dekoltu;
– pozbyć się drobnych zmarszczek;
– poprawić sprężystość skóry oraz jej gęstość;
– zlikwidować poszerzone pory skóry;
– usunąć różnego rodzaju przebarwienia, w tym także przebarwienia posłonecznych i po tatuażach.

Najważniejszy jest kolagen

Istota zabiegu laserem frakcyjnym sprowadza się do stymulacji odtwarzania kolagenu. Kolagen jest głównym czynnikiem odpowiadającym za napięcie skóry. Niestety wraz z wiekiem produkcja kolagenu zmniejsza się, w wyniku czego skóra zaczyna tracić na sprężystości. Dlatego też w procesie stymulowania odnowy skóry właściwej używa się laserów. Nowy kolagen to przede wszystkim jędrniejsza, zagęszczona, napięta, bardziej elastyczna i bardzo mocno odświeżona skóra.

Efekt widoczny jest po 5 tygodniach w postaci wygładzenia powierzchni skóry. Utrzymuje się on kilka lat, ponieważ cały czas trwa fizjologiczny proces starzenia się skóry. Jeśli mamy do czynienia z bliznami i rozstępami to efekt jest trwały, a proces poprawy wydłużony w czasie. Jego trwałość polega na tym, iż przebudowa blizny powoduje jej zanikanie, natomiast sama blizna się nie odnawia. Do możliwie jak najdokładniejszego jej usunięcia konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, najlepiej w odstępie 6-8 tygodni.

Kto może zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Każdy przypadek należy oceniać indywidualnie, gdyż tak naprawdę każdy jest inny. Pewne reguły mogą dotyczyć trzech grup wiekowych. Są to:

Osoby powyżej 25 roku życia – zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie powinien być stosowany częściej niż raz na rok, a jego głównym celem jest opóźnianie procesów starzenia się skóry

Osoby powyżej 35 roku życia  zaleca się wykonanie jednego zabiegu o intensywniejszych parametrach lub dwóch zabiegów w odstępie miesiąca

Osoby powyżej 45 roku życia  – zabiegi laserowe mają na celu pobudzenie tkanek skórnych do produkcji kolagenu, liczbę zabiegów ustala się w zależności od potrzeb konkretnej osoby

Zabiegi z wykonaniem lasera frakcyjnego są powszechną praktyką w salonach medycyny estetycznej. To jeden z najbardziej efektywnych, a przy tym bezpiecznych sposobów na odmłodzenie skóry. Zabiegi te stosowane są również w celu usunięcia wszelkich nieestetycznych zmian skórnych.

Inspirowane: Klinikakrajewski.pl – usuwanie blizn Warszawa