Type to search

Budowa sauny na podczerwień – jakie akcesoria wybrać?

Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie sauny. Nie bez przyczyny, ponieważ to rozwiązanie, które przy regularnym używaniu wywiera zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a dodatkowo jest dobrym sposobem na zrelaksowanie się. Rynek oferuje kilka rodzajów saun, z czego najbardziej popularne to sucha, mokra, parowa czy na podczerwień (tzw. infrared). To na tej ostatniej skupimy się w tym artykule.

Czym jest sauna na podczerwień i jakie są korzyści z jej posiadania?

Jest to typ sauny do codziennego użytkowania. Nie wytwarza się w niej para, a temperatura jest względnie niewysoka, bo dochodzi maksymalnie do 60 stopni. Wilgotność w niej również jest mała, bo w granicach 25%. Warunki te pozwalają przebywać w niej nawet do 30 minut. Ten rodzaj sauny, dzięki panującym w niej “łagodnym” warunkom jest doskonały na zrelaksowanie się. Przebywanie w niej pomaga między innymi w usuwaniu toksyn z ciała, redukuje bóle mięśni, reguluje masę ciała, dobrze wpływa na skórę. Dodatkowo  kabiny dostępne w różnych rozmiarach umożliwiają znalezienie na nią miejsca nawet na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Dlatego kiedy już twierdząco odpowiemy sobie na pytanie, czy chcemy mieć saunę  na podczerwień, warto zadać sobie kolejne, niemniej istotne.

Jakie akcesoria wybrać budując saunę na podczerwień? 

Budowa sauny to inwestycja na lata, dlatego przed przystąpieniem do prac warto rozpoznać rynek i skorzystać z wyposażenia dobrej jakości, które zagwarantuje nam długie i niezakłócone użytkowanie. Jeśli chodzi o samą kabinę, to duże znaczenie ma tu rodzaj drewna – polecane są między innymi olcha, jodła kanadyjska czy osika pospolita.

Nie ulega jednak wątpliwości, że najistotniejszym elementem, który w głównej mierze zadecyduje o jakości naszej sauny jest promiennik podczerwieni. Emituje on całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu promieniowanie i sprawia, że energia zamienia się w ciepło, które z kolei rozgrzewa i rozluźnia nasze ciało, a także wpływa na nie terapeutycznie. Warto wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania co do jakości i sposobu działania. Na pewno godną rozważenia jest oferta jaką posiada producent pieców do sauny Harvia. W asortymencie tej firmy znajdziemy promienniki podczerwieni o wysokiej trwałości i efektywności. Błyskawicznie się nagrzewają i sauna niemal natychmiast jest gotowa do użycia. Dodatkowo montaż jest nieskomplikowany i nie zajmuje dużo czasu. Wśród modeli można wybrać taki, który, poza spełnianiem swojej podstawowej funkcji, emituje światło i tworzy przyjemny nastrój. Miłe, umiarkowane ciepło produkowane przez te promienniki dają klimat idealny do wypoczynku i regeneracji.

Podsumowując, sauna na podczerwień, to zdecydowanie opcja warta rozważenia podczas dokonywania wyboru. Łatwość montażu, ustawność, prozdrowotne działanie oparte na dobrej jakości promienniku to gwarancja zadowolenia i wypoczynku.