Type to search

Jak zorganizować eleganckie wesele pod namiotem?

Każda panna młoda marzy o pięknym weselu, które będzie jednym z najpiękniejszych wspomnień w jej życiu. Elegancka suknia ślubna, wzruszająca ceremonia i przyjęcie, na którym każdy będzie się doskonale bawić. Tego typu plany bardzo często zostają pokrzyżowane przez różne czynniki. Dla par młodych, decydujących się na wesele w plenerze, największą przeszkodą bywa pogoda. Nie jesteśmy przecież w stanie przewidzieć, czy na bezchmurnym niebie nagle nie pojawi się zapowiedź ulewnego deszczu. Dlatego jeśli postanowiliście zorganizować eleganckie wesele na świeżym powietrzu, nie zostawiajcie wszystkiego przypadkowi. Zdecydujcie się na namiot weselny.

Na własnych zasadach

Wesela pod namiotem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego – umożliwiają przecież ominięcie kłopotliwego i bardzo stresogennego poszukiwania idealnego lokalu ślubnego. Zamiast rezerwować miejsca z dwuletnim wyprzedzeniem, para młoda może zorganizować wesele po swojemu, nie podporządkowując się właścicielom i ich, nierzadko rygorystycznym, zasadom. Oczywiście tego typu rozwiązanie może przysporzyć nam sporo kłopotów, jednak jeśli wszystko odpowiednio przemyślimy i dopniemy na ostatni guzik, w dniu ślubu nie przytrafią nam się żadne niespodzianki. A zatem – od czego zacząć?

Wynajem i miejsce

Wynajęcie namiotu nie powinno być żadnym problemem. Coraz więcej firm zajmuje się tego typu usługami, dlatego z łatwością znajdziecie taką, która spełni Wasze oczekiwania. Pamiętajcie, że wynajmujecie nie tylko namiot, ale także całe wyposażenie. To bardzo ułatwia sprawę, gdyż nie musicie szukać chociażby stołów i krzeseł, które będą pasować do wystroju.

Znalezienie odpowiedniego miejsca może być już trochę bardziej problematyczne. Wesele w namiocie jest idealną opcją dla osób posiadających piękny, duży ogród. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Całe szczęście w miastach i poza nimi są miejsca, które można wynająć. Jeśli organizujecie wesele latem bądź wiosną, warto pomyśleć o umiejscowieniu przyjęcia nad wodą, chociażby nad pobliskim jeziorem. Pamiętajcie jednak, by starać się wybierać miejsce płaskie i porośnięte trawą. Choć ślub na plaży brzmi jak marzenie, wystarczy kilka mocniejszych powiewów wiatru, by piasek dostał się do oczu czy jedzenia. A to byłaby prawdziwa katastrofa. Dlatego nawet jeśli decydujecie się na przestrzeń w pobliżu wody, starajcie się, aby plaża nie znajdowała się zbyt blisko. Warto mieć na uwadze, że zachowanie niektórych gości pod wpływem napojów alkoholowych może być nieprzewidywalne.

Parkiet

Podczas organizacji wesela trzeba pomyśleć nie tylko o miejscu na stoły i catering, ale także parking, zespół weselny bądź dj-a. Dlatego wybierając namiot, a także miejsce, w którym go postawicie, weźcie pod uwagę dodatkową przestrzeń, jaką zajmą tańczący. Jeśli namiot będzie stał na trawiastym podłożu, w miejscu przeznaczonym do tańczenia najlepiej postawić rzeczywisty parkiet, stworzony na potrzeby gości. Będzie on wyznaczać miejsce, w którym można tańczyć, a także zabezpieczy samych gości. Będzie to przydatne zwłaszcza dla pań, które przyjdą w butach na wysokim obcasie.

Catering

To już sama przyjemność. Wybór jedzenia na ten wyjątkowy wieczór jest często najprzyjemniejszą chwilą samych przygotowań do ślubu. Wybierając catering, pamiętajcie jednak nie tylko o swoich upodobaniach, ale także o gościach. Weźcie pod uwagę preferencje smakowe i alergie oraz diety zaproszonych osób. Decydując się na wesele w namiocie, musicie także zadbać o obsługę. Firmy cateringowe nie zawsze są w stanie to zaoferować, dlatego pamiętajcie o kelnerach, którzy zajmą się Waszymi gośćmi.

Sprawy przyziemne

Pomieszczenia sanitarne to chyba największy problem, z jakim możecie spotkać się podczas planowania wesela w namiocie. Istnieją dwie możliwości wyboru – toaleta na kółkach, którą możecie wynająć, lub toaleta znajdująca się w pomieszczeniu obok, jeśli zdecydowaliście się na namiot stacjonarny. Łazienka w formie przyczepki to dobre wyjście. Zapewnia kilka kabin, umywalkę i lustra. Jest czysta i elegancka i nie ma nic wspólnego z toi toiami, których można się obawiać w tego typu sytuacjach.

Wesele w namiocie to wymagające organizacyjnie przedsięwzięcie. Potrzeba wiele wysiłku, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wesele na świeżym powietrzu to doskonały pomysł na organizację wyjątkowego wesela, które zaskoczy również wszystkich gości. Oby tylko pogoda dopisała!