Type to search

Dobry catering, czyli jaki?

 

 

Podobno nie ładne, co ładne, a to, co się komu podoba i ponoć o gustach się nie dyskutuje. Sporo w tym prawdy, również w przypadku jedzenia. Istnieją zwolennicy kuchni tradycyjnej, są i tacy, którzy lubią próbować nowych rzeczy. Jedni są fanami słodyczy, inni będą preferować wytrawne potrawy. Jest jednak kilka czynników, które wpływają na to, czy firma cateringowa może być uznana za tę dobrą i którą można z czystym sumieniem polecić innym. Warto się nad nimi zastanowić, jeśli mamy w planie organizację spotkania lub imprezy.

Pyszne jedzenie – catering na dowóz

 

Nietrudno się domyślić, że najważniejszym czynnikiem, który będzie determinować popularność i dobre opinie o cateringu, będzie jakość jedzenia. Profesjonalna firma cateringowa dba o to, żeby w jej ofercie znalazło się menu dla wielu smakoszy. Powinny w nim być zarówno obiady domowe, jak i na przykład catering dietetyczny, czy sałatki na imprezę. Ważne, żeby jadłospis był różnorodny –  dzięki temu będzie mogło z niego skorzystać jak najwięcej osób. I nie chodzi tu jedynie o preferencje smakowe, ale też o uwzględnienie różnego rodzaju alergii i nietolerancji. Jeśli klient zgłosi zapotrzebowanie na posiłki na dowóz, które nie będą zawierały glutenu czy nabiału, to takie zalecenia powinny być niewątpliwie wzięte pod uwagę. Atutem mogą być także potrawy świąteczne oferowane przez firmę cateringową, ponieważ coraz więcej osób rezygnuje z samodzielnego przygotowywania posiłków na takie okazje. Catering do biura może być kolejnym plusem – zarówno  w przypadku jedzenia na dowóz na co dzień, jak i w czasie organizacji szkoleń czy bankietów firmowych.

Dodatkowym kryterium jest jakość produktów, z jakich dania są przygotowywane. Muszą one być zawsze świeże i poddane odpowiedniej obróbce. Jedzenie na dowóz, które trafia już do klienta ma mieć również optymalną temperaturę, żeby można było w pełni cieszyć się jego smakiem. Dobry catering to też taki, który jest odpowiednio dopasowany do liczby gości. Firma powinna przygotować tyle posiłków, żeby nikomu nie zabrakło, ale też, żeby nie było ich za dużo, przez co sporo dań mogłoby się po prostu zmarnować.

Profesjonalna obsługa to świadectwo dobrej firmy cateringowej

 

 

Nawet jeżeli firma cateringowa oferuje smaczne jedzenie w dobrej cenie, łatwo może zepsuć dobre wrażenie, jeśli obsługą imprezy zajmie się nieodpowiedni personel. Osoby, które się tym zajmują powinny się cechować wysoką kulturą osobistą, znać się na tym, co robią, a jednocześnie nie mogą być nachalne w stosunku do gości. Dobra obsługa to też taka, która służy pomocą w trakcie imprezy, potrafi odpowiednio zareagować w przypadku niespodziewanych sytuacji, dopilnuje, żeby wszystko było podane na czas, ale i na właściwej zastawie i w takiej formie, jakiej wymaga tego ranga wydarzenia.

Wywiązywanie się z obowiązków – postaw na sprawdzoną firmę cateringową

 

 

Tak, jak w przypadku każdej usługi, na którą się decydujemy, liczymy na to, że firma poważnie podejdzie do realizacji naszego zamówienia. Chcemy, żeby trzymała się ustaleń, które wspólnie wypracujemy, ale też, żeby kontaktowała się z nami, jeżeli coś pójdzie nie tak jak powinno. Obu stronom powinno zależeć na powodzeniu takiej imprezy czy spotkania –  nam, bo jest to dla nas po prostu ważne wydarzenie, a firmie cateringowej – bo będzie to wpływać na opinię, jaką zyska na rynku. Dlatego ważne jest, żeby dobry catering oznaczał również wywiązywanie się z obowiązków, dotrzymywanie terminów i dobrą komunikację z klientem.

Zadowolenie gości to priorytet

 

 

Istnieje jeden czynnik, który tak naprawdę łączy wszystkie pozostałe i decyduje o tym, że firma może pochwalić się tym, że prowadzi dobry catering. To satysfakcja gości po spotkaniu, imprezie czy jakimkolwiek wydarzeniu, w którym brali udział. Nie tylko wtedy, gdy powiedzą, że jedzenie było smaczne. Docenią atmosferę, profesjonalną obsługę i będą to po prostu dobrze wspominać. Profesjonalna firma cateringowa ma świadomość, że dzięki temu klienci będą chętnie do niej wracać, ale też będą z czystym sumieniem polecać jej usługi swoim znajomym. A to jest kluczem do osiągnięcia sukcesu i utrzymania się na rynku.

Źródło: https://cateringowy.com