Type to search

Jaki tort na 40 wybrać?

Czterdzieste urodziny to dla wielu osób dzień sprzyjający refleksjom. Zastanawiamy się nad tym, co udało nam się osiągnąć oraz czy jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego życia. Okrągły jubileusz sprzyja podsumowaniom oraz nowym postanowieniom i planom na następne lata. Aby z przytupem rozpocząć kolejną dekadę życia, warto zorganizować przyjęcie, na którym nie może zabraknąć tortu. Na jaki wypiek się zdecydować, by wprawić w zachwyt wszystkich gości?

Gust jubilata na pierwszym miejscu

Torty są zwieńczeniem każdej imprezy. Nic więc dziwnego, że obecnie urodzinowe wypieki stanowią niemal małe dzieła sztuki ozdobione detalami, których nie powstydziliby się najlepsi rzeźbiarze. Jaki więc powinien być idealny tort na 40 urodziny? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy bowiem od indywidualnych upodobań jubilata. Aby jednak wypiek spełnił swoją rolę, należy zadbać zarówno o jego niebanalny wygląd, jak i obłędny smak.

Wypiek na czterdziestkę – ile głów tyle pomysłów?

Jeśli to nam przypadło w udziale zadbanie o tort z okazji 40 urodzin bliskiej osoby, zupełnie nie warto się stresować. Mając wiedzę odnośnie ulubionych smaków oraz zainteresowań jubilata, możemy wypiek… zaprojektować. Wstępna wizualizacja zdecydowanie pomoże w rozdzieleniu poszczególnych kroków, jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie tortu. Już samo pieczenie biszkoptu wymaga bowiem podjęcia ważnych decyzji. Czy wypiek na 40 urodziny powinien być okrągły? A może warto postawić na prostokąt bądź zupełnie inny kształt? Popularne stały się bowiem torty w kształcie butelki z ulubionym trunkiem jubilata, czy przedmiotem, który od razu pokazuje, jakie są jego zainteresowania. Kolejne pytanie dotyczy tego z ilu pięter powinien składać się wypiek? Uzależnione jest to zwykle od liczby gości zaproszonych na przyjęcie. Po upieczeniu biszkopta należy zająć się wykonaniem pysznej masy. Warto decydować się na kremy, które są dość gęste, tak by tort był zbity i łatwy w dekorowaniu. Przygotowując tort w domu dajmy ponieść się fantazji, która z pewnością sprawi, że finalny efekt zachwyci jubilata i gości.

Co, jeśli jednak pieczenie nie jest naszą mocną stroną? Wówczas warto skorzystać z oferty cukierni. Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie łatwiej znaleźć dobrej jakości torty urodzinowe w Warszawie, niż w mniejszym mieście, jednak jeśli dobrze poszukamy, z pewnością trafimy na cukiernika, który doskonale odczyta naszą wizję, pomagając stworzyć pyszny wypiek.

Dekoracja kluczem do sukcesu

Niezależnie od tego, czy tort na 40 urodziny przygotowujemy samodzielnie czy decydujemy się go kupić, warto zadbać o jego odpowiednią dekorację. Na wypieku z pewnością nie powinno zabraknąć liczby 40. Może być ona napisana, naklejona w formie opłatka bądź ulepiona z masy cukrowej. Do dekoracji warto użyć również owoców, bezików bądź figurek z modeliny lub masy jadalnej. Zamiast zwykłych świeczek można zdecydować się na race. Jej odpalenie sprawi, że oczy wszystkich gości powędrują w stronę jubilata, a z ust popłynie gromkie sto lat.

Tort z okazji 40 urodzin może być bardzo różnorodny. Jego odpowiednie przygotowanie zależy bowiem od preferencji smakowych i zainteresowań jubilata. Wzięcie ich pod uwagę sprawi, że świeżo upieczony 40-latek z pewnością na długo zapamięta te wyjątkowe urodziny.