Type to search

Rolety okienne wewnętrzne – jakie są ich główne rodzaje?

Rolety okienne wewnętrzne ze względu na funkcjonalność oraz estetyczny wygląd coraz częściej zastępują tradycyjne żaluzje lub zasłony. Na rynku wysoką popularnością cieszą się  klasyczne rolety dzień-noc oraz plisowane. Cechy rolet są doceniane przez osoby ceniące komfort użytkowania, wysoką jakość i trwałość oraz doskonały desing, dzięki czemu można je skomponować z każdym stylem wnętrz. Specjalny mechanizm sprawia, że rolety są łatwe w obsłudze oraz wytrzymałe na uszkodzenia. Które modele rolet okiennych wewnętrznych są najczęściej wybierane i czym się charakteryzują?

Rolety okienne wewnętrzne dzień-noc oraz zaciemniające

Rolety wewnętrzne typu dzień – noc ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością. Wykonane są z wysokiej jakości materiału, który jest elastyczny i nie ulega zagięciom. Dzięki temu nie dochodzi do problemów podczas ruchu pasków w prowadnicach. Ten rodzaj rolet pozwala użytkownikowi regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki regulacji przestrzeni między zachodzeniu na siebie pasów transparentnych i zaciemniających. Taka opcja pozwala dopasować ilość światła napływającego z zewnątrz budynku, bez konieczności całkowitego zwijania lub rozwijania rolety. Estetyczny wygląd tkaniny, z której wykonane są poziome pasy sprawia, że wiele osób rezygnuje całkowicie z używania tradycyjnych zasłon lub firan. Innym rodzajem są rolety wewnętrzne zaciemniające 100%, wykonane z podgumowanego materiału. Takie modele w ogóle nie przepuszczają promieni słonecznych. Rozwiązanie to jest wybierane często do sypialni, które są położone od strony południowej. Dzięki temu pomieszczenie nie nagrzewa się mocno, co wpływa na jakość snu. Ponadto rolety zaciemniające są cenione przez osoby, które wykonują pracę w nocy, a w dzień śpią. Rolety te świetnie sprawdzają się również w pomieszczeniach konferencyjnych, np. podczas prezentacji biznesowych. Mechanizm hamujący pozwala ustawić materiał w dogodnym położeniu oraz cechuje się wysoką wytrzymałością na zużywanie.

Rolety okienne wewnętrzne plisowane

Rolety okienne wewnętrzne w formie plisów są często wybierane przez osoby ceniące nowoczesność w połączeniu z funkcjonalnością. Specjalny system hamujący oraz listwy pozwalają ustawiać rolety w dowolnej pozycji. Ten typ rolet ma jedną kluczową zaletę, która odróżnia go od tradycyjnych rolet i żaluzji – w zależności od modelu. Mianowicie, można nimi zasłonić całe lub tylko wybrany fragment okna – od góry lub od dołu. Dlatego warto zastanowić się przed zakupem, który rodzaj mechanizmu wybrać. Plisy są często stosowanym rozwiązaniem w przypadku okien o nietypowych kształtach lub okien dachowych. Ciekawie komponują się z wnętrzami klasycznymi, jak i modernistycznymi, podkreślając ich charakter. Ten ryp rolet jest często stosowany w kuchniach, salonach, jadalniach lub sypialniach. Materiał można zwijać lub rozwijać za pomocą zamocowanych rączek i ustawiać przepływ światła słonecznego z zewnątrz. Rolety plisowane wykonane są z często podwójnego materiału, dzięki czemu doskonale wyciszają wnętrze. Materiał użyty w roletach posiada różne wzory, dzięki czemu każdy może dobrać je do swoich upodobań. Cała konstrukcja jest delikatna, dlatego doskonale podkreśla styl wnęki okiennej.

Rolety okienne wewnętrzne coraz częściej zastępują zasłony, firany oraz tradycyjne żaluzje. Szeroka oferta produktów sprawia, że każdy może dopasować produkt odpowiednio do stylistyki wnętrz. Natomiast wysoka trwałość materiałów użytych do ich wykonania pozwala na używanie wybranych rolet okiennych przez wiele lat.